Sylwia Sobocik-Paździor urodziła się 26 września 1976r. Mieszka w Świerklanach. Ukończyła katowicką ASP na wydziale wzornictwa w zakresie projektowania form przemysłowych. Pracuje w Domu Kultury Chwałowice jako plastyk. Jej twórczość obejmuje malarstwo olejne, zwłaszcza o tematyce pejzażowej i abstrakcyjnej, ponadto uprawia rysunek, projektuje przedmioty użytkowe. Największą satysfakcję czerpie z aranżacji wnętrz, organizowania przestrzeni oraz dekoratorstwa w szerokim tego słowa znaczeniu. Brała udział w kilku plenerach międzynarodowych. Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych i grupowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Maluje też na zamówienie, a zawodowo uczy plastyki.

Na wystawie w Galerii pod Fikusem malarka przedstawia swoje najnowsze prace – na ogromnych płótnach zalewa nas magia kolorów, kwiatów, jesiennych liści, nostalgicznych pejzaży, barwnych abstrakcji. Zapraszamy na ucztę dla oka w Galerii pod Fikusem. Wystawę można oglądać do końca października!