Maria Maślankowska pochodzi z Krakowa, z wykształcenia jest architektem z dyplomem Politechniki Krakowskiej, od zawsze jednak jej życiu towarzyszyła sztuka malarska. Ulubionymi technikami artystki są głównie: pastele, akwarele i akryle. Pani Maria maluje rzadko, przede wszystkim z potrzeby serca. Jej prace jednak zawsze mają w sobie to coś, co przykuwa wzrok i uwagę. Artystka przez wiele lat działała w Małopolskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury, w którym pełniła również obowiązki prezesa. W 2008r. została nominowana do tytułu Senior Roku.

Na wystawie  „Kolory przyrody” w  Galerii pod Fikusem  zostały wystawione obrazy przedstawiające kwiaty, motyle oraz zakładki do książek z motywami bajek, krajobrazów i zwierząt. Większość prac to akwarele i pastele. Wystawa potrwa do końca czerwca 2013r. Serdecznie zapraszamy!