Ulewny deszcz w poniedziałkowy ranek nie odstraszył uczniów wodzisławskich szkół, którzy przybyli na spotkanie autorskie w bibliotece głównej oraz Filii nr 15 w Jedłowniku. 3 czerwca gościem naszej biblioteki była pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz i krytyk sztuki Eliza Piotrowska. Pani Eliza ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i studia specjalizacyjne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, gdzie mieszkała i pracowała kilka lat. Obecnie mieszka w Brazylii. Jest autorką wielu książek m.in. To miasto nazywa się Rzym, Ciocia Jadzia, Żółte kółka, A ja nie pozwolę nudzić Wam się w szkole. Ponadto współpracuje z Misiem i Świerszczykiem.
Spotkanie z dziećmi Eliza Piotrowska rozpoczęła od Przewodnika po Rzymie, z którego uczestnicy nauczyli się kilku gestów i słów w języku włoskim. Dzieci odpowiadały na liczne pytania pani Elizy, ale również same chętnie je zadawały. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in., że autorka swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w wieku 4 lat, a najważniejszą dla niej z dotychczas wydanych książek jest Ciocia Jadzia, z której bohaterką sama się utożsamia. Niezwykle ważnym momentem w życiu pisarki było poznanie znakomitej poetki Danuty Wawiłow, która opiekowała się młodymi poetami.
W miłej atmosferze czas spotkania dobiegł końca. Za ciekawe przeżycia dzieci podziękowały oklaskami, a pisarka odwdzięczyła się ilustrowanymi autografami. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Książka otwiera nam świat".