4 grudnia 2012 w sali multimedialnej biblioteki odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Wilk i Zając". Przed najmłodszą wodzisławską publicznością wystąpili aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego "Nu, pagadi" ("Ja ci pokażę") Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela restauracji, dentysty i policjanta spotyka się z Wilkiem. Spektakl, pełen komicznych sytuacji i humoru słownego rozśmieszał, a zarazem uczył dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, kolorowa scenografia, muzyka i stroje z pewnością pozostawią u dzieci niezapomniane wrażenia.