Piotr Kowalczyk

z Piotrem Kowalczykiem

KOBIETY NA TRZECH KONTYNENTACH,
które odbędzie się 5 marca 2015 o godz. 17.30

PIOTR KOWALCZYK – podróżnik, geograf i pilot wycieczek. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami. Prowadzi serwis globtroterzy.net, jest autorem festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.
KOBIETY NA TRZECH KONTYNENTACH – to historie z życia kobiet spotkanych podczas podróży w odległe i odmienne kulturowo miejsca na świecie. Będziemy z wizytą w Pakistanie, gdzie poznamy obrosłą mitami islamską rzeczywistość z pierwszej ręki. W Indiach dowiemy się jak wygląda życie naszej bohaterki w kraju bardziej różnorodnym niż mogłoby się wydawać, gdzie tysiącletnia tradycja miesza się ze współczesnością. Odwiedzimy afrykańską wioskę w Gwinei Bissau, państwie nieustannie nękanym przez konflikty wewnętrzne, rzadko odwiedzanym, gdzie mimo wszystko życie toczy się swoim rytmem. Dotrzemy także na Kaukaz, aby dowiedzieć się jak wygląda życie w postsowieckiej republice… WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!