Nowy artystyczny sezon  w Galerii Pod Fikusem  otwiera wystawa Antoniego KORYCIKA – artysty z Chełmka. Nostalgiczne pejzaże, jesienne kwiaty, wspomnienie lata uchwycone w krajobrazie łagodnie wprowadzają nas w przedsionek nadchodzącej jesieni…

Antoni Korycik jest rdzennym mieszkańcem Chełmka – tam mieszka i pracował w zakładach obuwniczych, i tam też należy szukać początków jego twórczej pasji. Inspiracje do pracy czerpie z najbliższego otoczenia. Tematem obrazów, rzeźb i metaloplastyk jest człowiek i otaczający go krajobraz. Antoni Korycik jest autorem wciąż szukającym wyzwań. Nie wystarcza mu jedna technika – przełamuje opór różnych materiałów, szorstkość lnianego płótna, zawiłości słojów drewna i twardość kamienia – wyzwalają w nim niepohamowaną potrzebę poznania i doznania.
Był robotnikiem a zarazem twórcą i czołowym animatorem kultury. Wspierał amatorską twórczość. To między innymi jego artystyczna pasja i determinacja sprawiły, że Chełmek już od dziesiątków lat zajmuje ważne miejsce na kulturalnej mapie naszego kraju. Ta wysoka pozycja i konsolidacja środowiska to niewątpliwe zasługi jego ogromnej determinacji oraz niepospolitych talentów organizacyjnych, m. in. zorganizował kilka plenerów rzeźby, których unikalny plon stał się wizualną wizytówką miasta. W 1984 roku stanął na czele Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku. Został wielokrotnie odznaczany za zasługi dla kultury polskiej m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Zapraszamy do Galerii Pod Fikusem! Wystawę można oglądać do końca września!