Z Gliny Czy Z Lodu 5

Ostatnie w tym tygodniu zajęcia, organizowane w ramach akcji “Ferie w bibliotece” już za nami. Za sprawą pani Aleksandry Mrok-Rutkowskiej Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zamieniła się w pracownię ceramiki. W pierwszej części spotkania dzieci poznały materiał, z którym miały pracować, czyli glinę rzeźbiarską. Wykorzystując glinę, wałek kuchenny, drewniane wykałaczki, patyczki itp uczestnicy zajęć wykonywali medaliony z podobizną Królowej Śniegu. Praca z gliną daje niemal nieograniczone możliwości, stąd dzięki wyobraźni dzieci oraz cennym wskazówkom pani Aleksandry powstały bardzo ładne medaliony, zawieszki, a także miseczki, koszyczki, kubeczki i inne drobiazgi. Wszystkie gliniane cuda po wyschnięciu zostaną wypalone w specjalnym piecu i przekazane dzieciom. Dzisiaj nagrodzone zostały trzy najładniejsze i najstaranniej wykonane prace. Upominki otrzymały Zosia, Kinga i Patrycja, natomiast nagrodę dnia wylosował Łukasz. W przyszłym tygodniu zapraszamy do Działu Muzycznego, gdzie odbywać się będą kolejne ciekawe spotkania dla najmłodszych. W poniedziałek o godz. 11.00 wystąpi Teatr Art-Re z Krakowa. Zapraszamy!