Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl.
zaprasza na wernisaż wystawy
Barwy mej duszy…
Aleksandry Bażant (z d. Wałkuska),

który odbędzie się 6 września 2013 o godz. 17.00

ALEKSANDRA   BAŻANT  ( z d. Wałkuska) – „Malarstwo towarzyszyło mi od zawsze. Już jako mała dziewczynka z chęcią ,,zatapiałam się" w świecie barw i wyobraźni. To moja pasja, odskocznia od codzienności, spora dawka zadowolenia i radości. Mimo ogromnego zainteresowania tą dziedziną sztuki nie ukończyłam niestety żadnych szkół plastycznych. Wszelkie techniki malarstwa odkryłam krok po kroku samoistnie, a inspiracje same mnie szukają. Jestem rodzoną wodzisławianką, zamieszkałą niegdyś przez lata na ul. 1000-lecia, a jako nastolatka w sąsiednich Rydułtowach. W wieku 19 lat wyemigrowałam do Niemiec gdzie pozostałam, osiedliłam się, założyłam rodzinę. Do moich korzeni rodzinnych powracam jednak z chęcią i sentymentem, kocham te miejsca i ludzi których tutaj zmuszona byłam pozostawić. To właśnie im poświęcam swoją pierwszą –  i mam nadzieję  – nie ostatnią wystawę, bo bardzo mnie cieszy i inspiruje pozytywny odbiór i zainteresowanie moimi pracami. Dzięki temu uznaniu mam zamiar rozwijać się jeszcze bardziej, poszerzać twórcze  horyzonty i wiedzę. Chcę eksperymentować i wychodzić ze schematów. Chcę ,,podróżować" do świata fantastyki, do miejsc tajemniczych, wieloznacznych, wypełnionych kolorem i bogactwem wyobraźni. Prezentowane na wystawie prace wykonane są w różnych technikach malarskich farbami akrylowymi na płótnie. Wiele z nich znajduje się w posiadaniu rodzinny i przyjaciół w Polsce jak i za granicą. Wszystkich zainteresowanych którzy zechcą ,"zawiesić  oko" na moich barwnych pracach serdecznie zapraszam!"