Z Pamiętnika Pewnego świerszczyka – Spotkanie Autorskie Z Melanią Kapelusz

W ramach inauguracji projektu “Książkowy zawrót głowy” dofinansowanego przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w centrali MiPBP oraz Filii nr 13 na os. XXX-lecia odbyło się spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz – absolwentką prawa i studiów literacko-artystycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorką książek dla dzieci m.in. “Krasnoludki”, “Koty czyli historie z pewnego podwórka”, “Kinga i co z niej wyrośnie”. Na widowni zasiedli uczniowie z SP nr 1, 3, 5, 10 w Wodzisławiu Śl. oraz przedszkolaki z PP nr 6 i 19. Autorka zaprezentowała małym czytelnikom kilka zabawnych fragmentów ze swoich książek, opowiedział o swojej współpracy z czasopismem dla dzieci “Świerszczyk”. W związku z ropoczynającym się właśnie “Tygodniem Bibliotek” nie zabrakło również rozmowy na temat przyjemności płynącej z czytania. Dzieci wypowiedziały się czym jest dla nich biblioteka i z czego możemy w niej skorzystać.