9 maja 2013r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. odbyła się inauguracja projektu pt. "Książka otwiera nam świat" współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu odbędzie się szereg spotkań autorskich  z pisarzami literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także imprezy towarzyszące dla najmłodszych. Pierwszym pisarzem, który odwiedził naszą bibliotekę i spotkał się z młodymi czytelnikami był Andrzej Marek Grabowski – autor opowiadań, programów telewizyjnych dla najmłodszych oraz ponad 400 piosenek dla dzieci. Współzałożyciel dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki (1983) oraz twórca, redaktor naczelny i producent miesięcznika dla dzieci Ciuchcia (1994-2000).
Nasz gość opowiadał o swojej pracy pisarskiej, o tym jak rodzą się pomysły do tworzenia nowych piosenek i książek. Czytał zabawne fragmenty swoich utworów, a z czarodziejskiej walizki wyjmował kukiełki z programów telewizyjnych dla dzieci, których sam jest autorem. Andrzej Marek Grabowski zachęcał dzieci do wspólnej zabawy – same tworzyły teatrzyk kukiełkowy, odpowiadały na pytania i zagadki gościa, ale też same chętnie zadawały pytania autorowi. Spotkanie przebiegało w radosnej i miłej atmosferze. Miłą niespodzianką był występ byłej członkini zespołu Fasolki, obecnie mieszkanki Wodzisławia Śl., która zaśpiewała piosenki dla dzieci.