Spotkanie Z Barbarą Gawryluk 5

9 maja  w sali multimedialnej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk – autorką książek dla dzieci. Pani Barbara opowiadała o swojej pracy pisarskiej ale także zawodowej, gdyż od lat pracuje jako tłumacz i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci. Podczas spotkania opowiadała o swoich książkach m.in. Kaktus, wierny przyjaciel czy Dżok. Legenda o psiej wierności, która została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Dowiedzieliśmy się czy bohaterowie jej książek są autentyczni oraz ile prawdziwych historii umieszcza w swoich opowieściach. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać fragmentu niezwykłej książki pt. Mali bohaterowie, opisującej prawdziwe wydarzenia. Autorka jeździła po Polsce, z uwagą słuchała historii małych bohaterów i skrupulatnie je opisała, żeby nikt nie miał wątpliwości, że dzieci – młodsze i starsze – w sytuacjach zagrożenia potrafią reagować dojrzale i odpowiedzialnie. Okazało się też jak ważne jest mądre wychowanie. Rodzice tych dzieci zadbali, by znały swój adres, a przede wszystkim telefony alarmowe. Cała praca i czas poświęcony na napisanie tej książki okazała się jednak owocna, gdyż miesiąc temu autorka, wraz z głwnymi bohaterami książki odebrała nagrodę europejskiego numeru 112 – 112 Awards, które są przyznawane od 2008 roku w głosowaniu internetowym. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy pani Barbarze, za niezwykle ciekawe, pouczające a równocześnie zabawne spotkanie oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne książki.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek – programu promującego czytelnictwo i biblioteki. Na spotkaniu gościły dzieci z wodzisławskich szkół podstawowych (SP nr 1, 2, 3 oraz 5).