….”Stoi na stacji lokomotywa..” Tymi słowami z wiersza Juliana Tuwima w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej rozpoczął się 1 czerwca 2009 r. VIII Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania. O godz. 9.30 dzieci z PP nr 5 razem z aktorami teatru TWU bawiły się najpierw na skwerze przed biblioteką , a potem już w samej wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Było głośne czytanie i deklamowanie wierszy, konkursy pod hasłem „Tak to leciało”- czyli ciąg dalszy znanych i lubianych wierszy, słodki poczęstunek , radosna zabawa. Następnie przystąpiono do pasowania sześciolatków na pełnoprawnych czytelników biblioteki. Każde dziecko otrzymało kartę biblioteczną uprawniająca do wypożyczenia książek oraz kolorowy dyplom. Było wesoło, kolorowo i radośnie. Na zakończenie dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom deklamując wiersz i wręczając bukiet kwiatów.

W ramach VIII Tygodnia Głosnego Czytania Dzieciom proponujemy naszym małym czytelnikom wysłuchanie fragmentów ksiązki pt. ”Baśnie z dalekich wysp i lądów” Wandy Markowskiej, Anny Milskiej Książeczka ta jest jedną z 23 pozycji polecanych przez Fundacje ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom i tygodnik "POLITYKA" . Wszyscy chcemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. Czytajmy dzieciom.

Zapraszamy do wypożyczalni dla dzieci i młodzieży , gdzie w tym tygodniu jeszcze: 2 VI g. 9.30 Głośne czytanie „Basnie z dalekich wysp i lądów „ , „Przygody motyla”- przedstawienie w wykonaniu uczniów SP nr 5, uroczyste pasowanie na czytelnika sześciolatków z PP nr 5 3 VI g. 10.00 „W świeci rysunku, malarstwa , ilustracji..” – spotkanie autorskie z Dariną Krygiel 4 VI g. 10.00 Głośne czytanie „Basnie z dalekich wysp i lądów”, „Makowa panienka’- przedstawienie w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem Blanki Chocyk 5 VI g. 9.00 „Dawno temu…”- spotkanie autorskie z Wioletta Piasecką