Projekt "Książka otwiera nam świat" dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego powoli dobiega konca. Dzisiaj odbyło się siódme, przedostatnie spotkanie autorskie. Naszym gościem była Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, autorka podręczników, dziennikarka, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, stypendystka Ministra KiDN. Autorka jest również laureatką konkursu Książka Roku 2008 za powieść Złodziej snów, zdobywczynią II nagrody w Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Pani Małgorzata ma w swoim dorobku kilkanaście książek skierowanych do czytelników w wieku 8-10 lat. Jej najnowsze książki to m.in. Okrutny Maciuś, seria Detektyw Kefirek i Filipek i rodzina.
W trakcie spotkania publiczność zgromadzona w bibliotece wzięła udział w konkursie literackim ze znajomości treści bajek, które zdaniem naszego gościa, stanowią podstawę w rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Autorka opowiedziała o swojej miłości do książek i słowa pisanego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmenty książek z serii Okrutny Maciuś oraz Filipek. Nie zabrakło również wspólnej zabawy ruchowej. Na koniec pani Małgorzata odpowiedziała na wiele ciekawych pytań, które pozwoliły bliżej poznać autorkę, jej życie zawodowe i prywatne.