Spotkanie Z Barbarą Ciwoniuk 1

12 maja w sali multimedialnej biblioteki odbyło się spotkanie z Barbarą Ciwoniuk, autorką wielu poczytnych książek m. in. “Igora”, “Ani”, “Wakacji z gangsterem”, “Tego grubego”, “Własnego pokoju”. W swoich ksiązkach autorka porusza trudne tematy, pisze o problemach młodych ludzi – przemocy wśród rówieśników, samotności, wykluczeniu, konfliktach z rodzicami. Jej książki pomagają nastolatkom, którym nie jest łatwo w życiu, choćby ze względu na dysfunkcje czy patologie rodzinne. Powieść “Igor” (2005) opowiadająca o szkolnych doświadczeniach dyslektyka została nominowana  przez Polską Sekcję IBBY do programu “Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007”, a książka “Ania” – do nagrody Książka Roku 2007 PS IBBY. Powieść “Musisz to komuś powiedzieć” (2010) dostała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2011 PS IBBY.
Pisarstwem zajęłam się dość późno – mówi Barbara Ciwoniuk, wcześniej byłam nauczycielką, pracowałam w biurze. Gdy moje stanowisko zredukowano musiałam znaleźć inny sposób, by zarabiać na życie. Tak zaczęła się moja przygoda z pisarstwem. pani Barbara zachęcała młodych ludzi do rozwijania swoich pasji, spełniania marzeń, gdyż największe szczęście i sukces osiągnie się wtedy, gdy pogodzi się pracę zawodową ze swoją pasją.
Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek, a udział w nim wzięli gimnazjaliści z Wodzisławia Śląskiego.