Uczestnicy dzisiejszych zajęć wybrali się wraz z bohaterami książki "Biuro detektywistyczne Mai i Lassego" w podróż do świata kina. Po wysłuchaniu obszernego fragmentu opowieści, dzieci podzielone zostały na dwie grupy, których zadaniem było przygotowanie i przedstawienie mini scenki teatralnej. Do dyspozycji małych aktorów przygotowane były stroje i rekwizyty. Zabawa w teatr okazała się strzałem w dziesiątkę, dzieci przygotowały dwie scenki: jedną z "Kubusia Puchatka", drugą z książki "Trzy świnki i wilk". Dzieciom nie zabrakło również ciekawych pomysłów na wspaniałe stroje. Zajęcia zakończyła wspólna zabawa oraz udział w konkurencjach ruchowych. Laureatem konkursu dnia została Dominika Wilk.