Spotkanie Autorskie Z Elwirą Watała

13 marca 2014 r. w Sali Multimedialnej naszej biblioteki miało miejsce bardzo sympatyczne spotkanie z Elwirą Watałą – poczytną autorką wielu książek z autorskiej serii Skandale Historii. Autorka jest Rosjanką, od lat mieszkającą i pracującą w Polsce, obecnie w Gliwicach. W latach 2006 – 2013 na polskim rynku ukazało się 9 tytułów w ramach serii Skandale Historii, w których pisarka stara się odbrązowić znane, wielkie postaci historyczne poprzez pryzmat ich miłosnych podbojów, tajemnic alkowy, erotycznych przygód…Na spotkaniu autorka bardzo barwnie opowiadała o bohaterach swoich książek i ich miłosnych tajemnicach, o postaci Rasputina, o którym książka napisana po rosyjsku – – do tej pory nie ukazała się w przekładzie polskim z obawy przed…klątwą zza grobu… Już same tytuły książek jednoznacznie wskazują na poruszany temat (Seks w królewskich alkowach, Wielkie nimfomanki, Miłosne igraszki rosyjskich caryc). Jej najnowsza książka – Córka Stalina, opowiada historię jedynej, ukochanej córki radzieckiego dyktatora, która opływając we wszelkie dostatki tego świata, nie potrafiła znaleźć miłości w swoim dorosłym życiu ani obdarzyć nią nikogo, nawet własnych dzieci. Autorka opowiadała też o swoich spotkaniach i wywiadach z Wołodią Wysockim, Bułatem Okudżawą i innymi wielkimi postaciami kultury Związku Radzieckiego, a także o swoich planach pisania kolejnych książek, w których na pewno będzie zgłębiać ciemne strony seksualności swoich bohaterów. Podczas spotkania można było zakupić książki w promocyjnych cenach i otrzymać osobistą dedykację Autorki.