13 czerwca 2013 w ramach projektu "Książka otwiera nam świat" odbyła się nietypowa "Magia Czytania". W spotkaniu udział wzięły dzieci z PP nr 6 w Wodzisławiu Śl. Tym razem czytanie nie odbyło się w murach biblioteki, lecz w plenerz, co bardzo spodobało się dzieciom. Ciekawostką, a zarazem niespodzianką była inna niż dotychczas forma czytania. Dzieci miały okazję zobaczyć oraz posłuchać bajek Groszki oraz Szukając Marudka w nietypowej formie ilustrowanego teatrzyku Kamishibai. Kamishibai to wywodząca się z tradycji japońskiej, sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków. Piękna i słoneczna pogoda stworzyła przyjazny klimat nie tylko do czytania, ale również do przeprowadzenia gier i zabaw z chustą Klanza.