W czwartek, 13 marca o godz.18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Arturem Nosiadkiem, który zaprosił zebranych gości na relację z podróży do Chin i Tybetu pt. „Pokłonić się Górze”.

Artur Nosiadek, nazywany śląskim Tony Halikiem, systematycznie od kilku lat w naszej bibliotece eksponuje swoje fotografie z dalekich podróży. Dzięki fotograficznym prelekcjom byliśmy już w Afryce, na Wyspach Polinezyjskich, a tym razem wodzisławski podróżnik przygotował wystawę fotografii z podróży do Chin i Tybetu skąd podążał do stóp najwyższej góry świata – Mout Everestu. Spotkania z Arturem Nosiadkiem cieszą się dużą popularnością i tak też było tym razem – na prelekcje przybyło ok.130 osób. Na 40 fotoramach ukazane jest całe piękno i egzotyka okolic Tybetu, Chin i potęga Himalajów. Po pokazie slajdów z podróży, można było obejrzeć z bliska przepiękne, duże fotografie oraz pamiątki z podróży oraz porozmawiać osobiście z podróżnikiem.

Zapraszamy na stronę domową autora : http://www.nosiadek.pl/

Wystawę Artura Nosiadka „Pokłonić się Górze” będzie można podziwiać do końca kwietnia w Galerii pod Fikusem i Czytelni Biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wernisażu.