14 stycznia 2014 w sali multimedialnej biblioteki odbyło się uroczyste rozdanie nagród w siódmej edycji konkursu plastycznego "Anioł pasterzom mówił – Moje Boże Narodzenie". W konkursie udział wzięli uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych, gimnazjum, Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 oraz dzieci z Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego Dziupla. Na konkurs wpłynęło 196 prac, spośród których nagrodzono i wyróżniono 29. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, a laureatami zostali:

I KATEGORIA (KLASY I-III)

• I MIEJSCEJulia Nowak (OPP nr 1), Paulina Skoczylas (OPP nr 1)
  • II MIEJSCE Piotr Paskuda (SP nr 1), Oskar Nowakowski (SP nr 2)
  • III MIEJSCEWojciech Sekuła (SP nr 16), Wiktoria Ściślak (OPP nr 1)

II KATEGORIA (KLASY IV-VI)

• I MIEJSCEJacek Gawlak (WPWD Dziupla)
  • II MIEJSCEMałgorzata Wojs (SP nr 1)
  • III MIEJSCEWiktoria Kowalczyk (WPWD Dziupla)

III KATEGORIA (GIMNAZJUM)

• I MIEJSCENatalia Styrnol (OPP nr 1)
  • II MIEJSCE Paulina Kotowska (Gimnazjum nr 2)
  • III MIEJSCELidia Chojnacka (Gimnazjum nr 2)

Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczali: prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz proboszcz parafii WNMP w Wodzisławiu Śl. ksiądz prałat Bogusław Płonka. Uroczystość uświetnił występ uczniów SP nr 2 pod kierunkiem Joanny Mańki, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Święta w hipermarkecie".

biblioteka.wodzislaw.pl/strona,galeria,aniol_pasterzom_mowil.html