Mędrcy świata 1

15 stycznia 2015 w sali multimedialnej biblioteki odbyło się uroczyste wręczenie nagród w siódmej edycji konkursu plastycznego z cyklu Moje Boże Narodzenie – Mędrcy Świata – Trzej Królowie. W konkursie udział wzięli uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych, gimnazjum, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1, Rybnickie Centrum Kultury, dzieci z Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego Dziupla oraz uczniowie SP z Nowego Stawu. Na konkurs wpłynęło 209 prac, spośród których nagrodzono i wyróżniono 34. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, a laureatami zostali:

I KATEGORIA (KLASY I-III)

I MIEJSCEMaja Sokół (OPP nr 1)
II MIEJSCESzymon Skowronek (Dziupla), Wojciech Sidor (SP nr 1)
III MIEJSCEPatrycja Powada (SP nr 1)

II KATEGORIA (KLASY IV-VI)

I MIEJSCE Wioleta Koniszewska (SP nr 5), Oliwia Sokołowska (SP nr 2 Nowy Staw)
II MIEJSCEMichalina Łakomska (OPP nr 1)
III MIEJSCEZofia Grzegorzek (SP nr 1)

III KATEGORIA (GIMNAZJUM)

I MIEJSCEKinga Polewska (Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich)
II MIEJSCE Julia Ochojska (Gimnazjum nr 4)
III MIEJSCESara Górka (Gimnazjum nr 3)

Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczali: prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz proboszcz parafii WNMP w Wodzisławiu Śl., ksiądz prałat Bogusław Płonka, natomiast podziękowania dla opiekunów osób nagrodzonych – Joanna Stolarska z Biura Kultury, Sportu i Zdrowia. Uroczystość uświetnił występ zespołu Siódme Niebo z Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem Blanki Chocyk, który zaśpiewał kilka pieśni bożonarodzeniowych w nowych aranżacjach. Część oficjalną zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy Mędrcy Świata.

DZIĘKUJEMY NASZYM SPONSOROM NAGRÓD, KTÓRYMI SĄ:  F.H.U. “Prymus”, ANDRZEJ ANTOŃCZYK oraz DOM KSIĄŻKI, Księgarnia Rynek.