15 lipca 2010 zakończył się kolejny tydzień wakacyjnych zajęć w bibliotece w ramach akcji "Obieżyświat czyli z książką odkrywamy świat". Tym razem dzieci mogły przenieść się wraz z Anią i Jackiem, bohaterami książki "Magiczny domek na drzewie" do starożytnego Egiptu, dowiedzieć się gdzie i jak powstały pierwsze piramidy, kto był ich pomysłodawcą, jakie miały znaczenie w owych czasach. Narysowały na dużych kartkach piękne piramidy, Sfinksy oraz czarne koty, które niegdyś były uznawane jako symbol świętości. Dzieci brały udział w konkursie literackim na znajomość wierszy, który poprowadziła bibliotekarka w stroju Egipcjanki, w grach i zabawach ruchowych (slalom tzw. stonoga, tor przeszkód). Oczywiście na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek oraz napoje. Na kolejne zajęcia tym razem palstyczne zapraszamy w poniedziałek o godz. 11.15.