Spotkanie Autorskie Z Elżbietą Bednarczyk

17 września 2013 r. w sali multimedialnej biblioteki głównej oraz na filiach odbyły się spotkania autorskie z Elżbietą Bednarczyk – pisarką i tancerką, mieszkającą od ponad 20 lat w Australii. W pierwszej części spotkania autorka przybliżyła najmłodszym słuchaczom swoją twórczość poetycką, przeczytała fragmenty książeczki Kłótnia w tornistrze – historię przyborów szkolnych, które nie zawsze są szanowane przez swoich małych właścicieli. Pani Elżbieta Bednarczyk w swoich tekstach stara się przekazywać pozytywne wartości i wzory dobrego zachowania. Na spotkaniu autorka zachęcala dzieci, aby szanowały siebie nawzajem, aby dzieci były miłe i uprzejme. Po spotkaniu można było nabyć książeczkę z dedykacją i autografem naszego goscia. W drugiej części spotkania pani Elżbieta opowiadała o Australii – o tym, jak żyją dzieci, do jakich szkół chodzą oraz jak spędzają wolny czas. Dzieci miały także okazję obejrzeć slajdy przedstawiające egzotyczną przyrodę i zwierzęta Australii. Miłą niespodzianką dla dzieci był pokaz taneczny naszego gościa. Jak się dowiedzieliśmy, pasją życiową pani Elżbiety jest nie tylko pisanie, ale również teatr i taniec, którym zajmuje się zawodowo od ponad 50 lat.