17 listopada w godz. 10.00–16.00 w Bibliotece Śląskiej odbyły się III Katowickie Prezentacje Biblioteczne oraz finał akcji „Podróże Guliwera. W Piętnastolecie!”. W programie znalazła się prezentacja naszej placówki , a także bibliotek: z Będzina, Dąbrowy Górniczej, Bielska–Białej, Rybnika, Katowic, Żor, Tychów, Piekar Śląskich, Raciborza i Rydułtów; obchody jubileuszu 15-lecia „Guliwera”, czasopisma o książce dla dziecka, którego redakcja mieści się w Bibliotece Śląskiej i wręczenie corocznych nagród literackich: „Guliwer w świecie olbrzymów” oraz „Guliwer w świecie liliputów” (prowadzenie Katarzyna Tlałka), panel dyskusyjny „Samotni w sieci” z udziałem m.in.: Joanny Papuzińskiej i Janusza L. Wiśniewskiego, „Salonik pisarza i ilustratora” – spotkania m.in. z Edwardem Lutczynem i Barbarą Kosmowską.

Jak nasza biblioteka zaprezentowała się ze swoimi osiągnięciami można zobaczyć na prezentowanych poniżej fotografiach.

O godz. 15.00 w sali Parnassos Biblioteki Śląskiej odbyło się również spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim autorem książki „Samotność w sieci”, która niedawno przeniesiona została na ekran. Janusz L. Wiśniewski jest ponadto autorem książek m.in.: „Zespoły napięć”, „Los powtórzony”, „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji” oraz współautorem: „188 dni i nocy” (wraz z Małgorzatą Domagalik), „Martyna” (z Mariuszem Makowskim i Renatą Palką-Smagorzewską).