17 grudnia w Sali Multimedialnej Biblioteki odbyło się nastrojowe, przedświąteczne spotkanie pod patronatem aniołów. W Galerii pod Fikusem zapanowały anioły wszelakiej maści: z masy solnej, długowłose ze styropianu, wycinane w drewnie, duże i małe, fruwające i stojące, wykonane techniką decoupage na bombkach i dzwoneczkach… Poniedziałkowy wieczór był otwarciem wystawy którą można podziwiać do połowy stycznia 2013r. Nastrojowego charakteru imprezy nadał zaproszony gość wieczoru – zespół UNPLUGGED. Goście przybyli na spotkanie byli pod wielkim wrażeniem młodych licealistów, którzy swoją grą i śpiewem wprowadzili niepowtarzalny klimat zbliżających się Świąt.

Twórcami wszystkich cudów ręcznie robionych była rodzina z Godowa – państwa Dziwokich. Pani Michalina, mózg całej imprezy pasjonuje się w kreacji aniołów i aniołków, w czym pomagają jej i angażują się bardzo – mąż Marian, córki Ola, Ania i Zuzia oraz syn Paweł.

Efekty tej wspólnej, rodzinnej pasji można podziwiać w Galerii pod Fikusem a na fotorelację z muzycznego wieczoru zapraszamy na stronę Biblioteki w zakładce Galeria pod Fikusem.

Michalina Dziwoki – mieszkanka Godowa, ukończyła liceum plastyczne w Bielsku-Białej na kierunku tkactwo artystyczne, lecz w swojej obecnej twórczości chętnie łączy materiał tkany z ceramiką, drewnem… Jej największą pasją są jednak anioły i aniołki z masy solnej, drewna, malowane na desce, z ceramiki, które ozdabiają ściany domu oraz kawiarenkę, którą pani Michalina prowadzi razem z mężem w Godowie. Od niedawna maluje ikony łącząc różne techniki plastyczne – decoupage, farby akrylowe, płótno, deska…
Od 2011r. pani Michalina Dziwoki rozpoczęła współpracę z Lokalną Grupą Działania (LGD) "Morawskie Wrota" oraz "Ziemia Pszczyńska", a także ze Stowarzyszeniem "Lyskor" z Pstrążnej. Z czasem członkowie stowarzyszeń postanowili założyć "Kreatora" – organizację skupiającą rękodzielników z terenu powiatów: wodzisławskiego, pszczyńskiego, rybnickiego i raciborskiego.
Na wystawie rękodzieła w wodzisławskiej bibliotece przez cały okres przed i poświąteczny będzie można podziwiać wielość świątecznych akcesoriów powstałych bez użycia maszyn. Zapraszamy!