Agnieszka Malowana 1

Uroczyście i galowo zrobiło się w naszej Bibliotece w czwartek, 19 marca z okazji Światowego Dnia Poezji. Obchodziliśmy ten dzień poświęcając go twórczości Agnieszki Frączek. Na ogłoszony konkurs plastyczny Agnieszka malowana napłynęło 208 prac z wodzisławskich przedszkoli i szkół podstawowych, z których komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła 31 w dwóch kategoriach wiekowych:

I KATEGORIA  (dzieci w wieku przedszkonym)
I miejsceMarta Rać – PP nr 2

II miejsceNikola Wyka – PP nr 3

III miejsceAmelia Krzysztala  – PP nr 3   oraz  Jan Figura – PP nr 9

II KATEGORIA (dzieci z klas I – III)

I miejsce – Maria Szczypińska – ZS nr 1

II miejsce – Karolina Kowol – ZSP nr 6   oraz   Dominika Rybak – ZSP nr 7

III miejsce – Emilia Szłyk – ZSP nr 6

Tego samego dnia odbył się konkurs recytatorski poświęcony wierszom Agnieszki Frączek Wodzisławski rym cym cym skierowany do dzieci w wieku 5-6 lat. Wzięły w nim udział dzieciaki z 11 przedszkoli a laureatami zostali:

I miejsce – Amelia Tyc – PP nr 2

II miejsce – Beniamin Siewniak – PP nr 1

III miejsce – Mikołaj Wilczyński – PP nr 13

Wszystkie nagrody laureatom konkursów wręczała Barbara Chrobok – zastępca Prezydenta Miasta oraz Aleksandra Dembowy – kierownik referatu d/s oświaty UM. Radosną  niespodzianką były ciepłe słowa przesłane do uczestników konkursów od samej poetki, Agnieszki Frączek oraz jej wsparcie w nasze działania promujące poezję dla dzieci! SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM – I ZAPRASZAMY ZNÓW ZA ROK…!