Dnia 19.06.2009r. w MiPBP w Wodzisławiu Śląskim zakończył się trwający ponad 3 miesiące projekt „Doza kultury: cykl spotkań dla seniorów 50+”, wspierany i dofinansowany przez Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, a toczący się równolegle w dwóch filiach: Filii nr 15 w Jedłowniku i Filii nr 1 na Wilchwach. Zamysłem projektu była integracja środowiska seniorów z mieszkańcami Dzielnic, umożliwienie prezentacji ich dorobku artystycznego, wymiana wzajemnych doświadczeń oraz wyzwalanie nowych inicjatyw. W ramach projektu odbył się cykl spotkań z regionalnymi twórcami, m.in. spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem, wieczór biesiadny z zespołem folklorystycznym „Nie dejmy się” pod kierunkiem pani Ireny Sauer, warsztaty poetyckie dla seniorów oraz spotkanie z lokalną poetką i gawędziarką panią Bernadetą Koczwara, spotkanie, pokaz i seria porad udzielonych przez hafciarki z grupy „Igła z nitką”. Seniorzy spotkali się również z przedstawicielem Muzeum, podczas którego zapoznali się z historią naszego miasta, a także z pracownikiem Działu Muzycznego Biblioteki, który zaproponował im alternatywne dla książek tradycyjnych książki mówione oraz książki audio. Uroczyste zakończenie projektu odbyło się pod hasłem „Pokaż co potrafisz”. Seniorzy zaprezentowali własną twórczość, głównie robótki ręczne i malarstwo, mieli również okazję zobaczyć prace grupy „Frywolitki”, a imprezę uświetnił zespół „Nie dejmy się”. Łącznie w projekcie uczestniczyło ok. 240 osób. Wszystkim uczestnikom i twórcom serdecznie dziękujemy!