Zapraszamy na kolejną wystawę w „Galerii pod Fikusem”. „Piękny jesteś Wodzisławiu stary” – to wystawa o szczególnym charakterze, bo zorganizowana jest z okazji 750 – lecia miasta Wodzisławia Śląskiego. Do udziału w wystawie zaprosiliśmy artystów – malarzy którzy od lat współpracują z naszą Galerią, mają za sobą wystawy indywidualne w murach Biblioteki, malują Wodzisław lub są z Wodzisławia. Uroczysty wernisaż zaszczycił swą obecnością Prezydent Miasta Mieczysław Kieca, jego zastępca Dariusz Szymczak a oprawę artystyczną zapewnił Teatr Wodzisławskiej Ulicy oraz zaproszeni poeci z wierszami o Wodzisławiu: Monika Żabicka, Ilona Ledwoń – Bularz oraz Elżbieta Zaremba. Nastrój szczególny spotkania nadał Wojtek Bajer przygrywając na fortepianie i towarzyszący mu Jerzy Matusiak – na gitarze.Wystawa była równocześnie ukoronowaniem siedmiu lat działalności „Galerii pod Fikusem” i ukazuje indywidualny charakter twórczości zaproszonych gości. Gościliśmy m.in. Stanisławę Wojtynę, Barbarę Jonderko Jagłę, Barbarę Szmiel, Beatę Tomas, Beatę Waligórską-Rzaczek,Jacka Hajdugę, Piotra Lipinę, Brygidę Simkę.
Wystawa będzie czynna do końca lipca 2007.