19 maja 2010 w MiPBP w Wodzisławiu Śl. zorganizowano II Prezentacje Bibliotek Publicznych Powiatu Wodzisławskiego. Hasło przewodnie tegorocznych prezentacji to "Biblioteka jakiej pragną czytelnicy". W prezentacjach wzięły udział wszystkie biblioteki powiatu wodzisławskiego: Gminne Biblioteki Publiczne – Marklowice, Mszana, Lubomia, Godów z siedzibą w Gołkowicach, Gorzyce z siedzibą w Rogowie, Biblioteka Publiczna Miasta Pszów, Biblioteka Publiczna Mista Rydułtowy, Biblioteka Publiczna w Radlinie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl., która była gospodarzem spotkania. Wszystkie biblioteki miały za zadanie zaprezentowanie imprez kulturalnych skierowanych do dorosłego czytelnika.

Patronat honorowy nad imprezą objął starosta p. Jerzy Rosół. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: p. Maria Gutowska – wicedyrektor Biblioteki Śląskiej, p. Bożena Szczykała – instruktor BŚl., p. Mieczysław Kieca – Prezydent Miasta Wodzisławia Śl., p. Aleksandra Chudzik – zastępca Prezydenta Miasta, p. Damian Majcherek – etatowy członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, a także panie bibliotekarki pracujące w filiach gminnych i miejskich naszego powiatu.

Tegoroczne spotkanie rozpoczął wykład na temat "skontrum w bibliotece", który wygłosiła p. Bożena Szczykała z Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Następnie p. Joanna Olech poprowadziła wykład – prezentację na temat książek dla dzieci i młodzieży polecanych przez Sekcję IBBY. Około godziny 12.00 nastąpiło uroczyste otwarcie prezentacji – głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili ciepłych słów i pochwał. Ostatnia  część tegorocznego spotkania to prezentacja pracy z czytelnikiem bibliotek z naszego powiatu oraz długa dyskusja oraz wymiana doświadczeń. Na kolejne przezentacje zapraszamy za rok!