W poniedziałek 2 czerwca w naszej bibliotece zainaugurowaliśmy VII Ogólnopolską Akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Bibliotekarze Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży wraz z Teatrem Wodzisławskiej Ulicy przygotowali “Lokomotywę” Juliana Tuwima oraz szereg innych atrakcji : konkursy na postacie bajkowe, nagrody w postaci książek dla każdego uczestnika akcji oraz słodycze. Z parku wszyscy uczestnicy parady przeszli w bajowym korowodzie do gmachu biblioteki, gdzie wysłuchali fragmentu książki A. Lindgren “Emil ze Smalandii” w ciekawej i zabawnej interpretacji radcy prawnego Urządu Miejskiego w Wodzisławiu p. Adrianny Tatarczyk- Makówki.
Uczestnicy i przechodnie otrzymali ulotki informujące o celu i szczegółach akcji. W imprezie uczestniczyły dzieci z SP nr 1 w Wodzisławiu, PP w Syryni, PP nr 6 w Wodzisławiu oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Wodzisławia.