W dniu 22 stycznia o godz. 16.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste otwarcie sali multimedialnej połączonej z rozstrzygnięciem konkursu literackiego i plastycznego : "Moje Święta Bożego Narodzenia".

Nagrody oraz dyplomy wręczył Starosta Powiatu Wodzisławskiego Jerzy Rosół oraz Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Poniżej przedstawiamy informacje nt. konkursu literackiego "Moje Święta Bożego Narodzenia". Konkus literacki ogłoszono po raz drugi. Na tegoroczną edycję wpłynęło 9 prac literackich (poezja, proza). Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Przewodniczącą Komisji oceniającej prace była Pani dr Agnieszka Roesler. Laureaci konkursu literackiego to: I miejsce – Damian Ryszka – proza "Szopka dla Dzieciątka" II miejsce – Monika Kubica – proza "Nie taki cud" III miejsce – Anna Kusiak – poezja "Sen Wesołych Świąt", Wielki Świąteczny czas" Wyróżnienie: Natalia Danielik – poezja "Zwiastowanie", "Wigilia", "Boże Narodzenie".

Do Biblioteki wpłynęły również 23 szopki bożonarodzeniowe, których autorami byli dzieci oraz ich opiekunowie. Komisja pod kierunkiem Krystyny Szczepańczyk-Styrnol wyróżniła 6 laureatów: Gabriela Czepior, Szymon Gańczarski, Magdalena Krassa, Monika Marcisz i Marcelina Elsner, Karolina Szcześniak, Aldona Szryt. W trakcie uroczystości odbyło się także uroczyste otwarcie nowej sali multimedialnej. Z końcem ubiegłego roku ukończono niezbędny remont pomieszczeń. Zakup specjalistycznego sprzętu (rzutnik, ekran, nagłośnienie, komputer) wraz z montażem i adaptacją pomieszczeń sfinansowano ze środków Starostwa Powiatowego. Dzięki środkom finansowym Urzędu Miasta, który również wsparł inicjatywę utworzenia profesjonalnej sali multimedialnej, biblioteka mogła powiększyć pomieszczenie i stworzyć dogodne warunki do ekspozycji obrazów. Wykonane prace pozwoliły na powstanie profesjonalnej galerii. Nowa sala multimedialna gwarantuje bardziej komfortową organizację wielu imprez, spotkań autorskich i innych przedsięwzięć kulturalnych. Ma powierzchnię 108 m2 i jednorazowo może gościć ok. 100 uczestników.