Spotkanie Autorskie Z Arturem Nosiadkiem

W czwartek, 22 kwietnia 2010 r. w sali multimedialnej Biblioteki odbyło się się spotkanie ze śląskim Tony Halikiem – Arturem Nosiadkiem. Tym razem licznie zgromadzeni goście uczestniczyli w wyprawie po Peru, Brazylii i  Ekwadorze.Za sprawą przepięknych zdjęć, oraz dowcipnego komentarza autora – podróżnika, podziwialiśmy niesamowite krajobrazy dorzecza Amazonki, żywioł najpiękniejszych wodospadów  świata – Iguacu, dawne miasto Inków – Machu Picchu, zabytki architektury i sztuki inkaskiej jak i kolonialnej (Cusco – stolica imperium Inków), oraz przebogatą różnorodność flory i fauny andyjskiej. Podziwialiśmy panoramę Rio de Janeiro stojąc na szczycie Głowy cukru a także odczuliśmy monumentalność posągu Chrystusa Odkupiciela wznoszącego się nad miastem. Na koniec podróżnik zabrał przybyłych na Wyspy Galapagos, należące do Ekwadoru. A tam słynne żółwie o gigantycznych rozmiarach, bardzo zróżnicowany świat gadów (gekony, legwany) oraz niezmącona cywilizacją i działalnością człowieka kraina dziewiczej przyrody i przyjaznych zwierząt.
Było to niezapomniane spotkanie z egzotyką, przygodą i przyrodą.
Co prawda byliśmy tylko widzami i słuchaczami, ale…”możliwość posłuchania jest bodźcem do marzeń o podróżach, o poznawaniu świata”