24 maja na skwerku przed Biblioteką odbył się pokaz czerpania papieru przygotowany i prowadzony przez ART-PAPIER – Czerpalnię Papieru w Gliwicach. Dzieci biorące udział w spotkaniu poznały historię papiernictwa i kaligrafii, miały możliwość spróbowania sztuki czerpania i barwienia papieru, a także mogły poznać sztukę pisania gęsim piórem. Wszyscy uczestnicy warsztatów na pamiątkę spotkania otrzymali samodzielnie wykonany papier, kartkę papieru zabarwioną techniką japońską oraz własnoręcznie wykonany certyfikat, na którym widniało ich imię i nazwisko oraz odbita została specjalna pieczęć lakowa przygotowana przez naszych gości. Warsztaty czerpania papieru zorganizowane zostały w ramach projektu "Książkowy zawrót głowy" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.