Ferie zimowe już za nami. Mamy nadzieję, że tegoroczne propozycje spędzenia wolnego czasu spodobały się dzieciom, które postanowiły bawić się razem z nami w bibliotece. W tym roku bibliotekarze biblioteki głównej oraz 5 filii przygotowali 30 zróżnicowanych spotkań, w których wzięło udział 350 dzieci. Najmłodsi mogli uczestniczyć w konkursach literackich, warsztatach plastycznych, muzycznych, zajęciach ruchowych, mieli także możliwość rywalizacji w turnieju szachowym oraz grach planszowych. Na wszystkie dzieci czekały upominki oraz słodycze ufundowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego "OTMUCHÓW" S.A.
W czasie ferii zimowych najmłodsi chętnie odwiedzali również wypożyczalnie dla dzieci oraz korzystali ze stanowisk internetowych. W okresie tym odnotowaliśmy 1600 wizyt, a dzieci wypożyczyły ok. 3500 książek.