W poniedziałek 29 czerwca 2009 rozpoczęliśmy cykl zajęć pod hasłem "Letni ogród sztuki czyli wakacje w Bibliotece" realizowane w ramach zadania publicznego: Aktywizacja kulturalna dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ferii letnich, dofinansowane przez Urząd Miasta. Codziennie od poniedziałku do czwartku zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 11.00 na ciekawe spotkania z plastyką. Zajęcia prowadzi pani Aneta Żok. W poniedziałek dzieci wykonywały kolorowe latawce i dzwonki wietrzne, natomiast we wtorek, 30 czerwca bajkowe rekwizyty – czapki, maski, czarodziejskie różdżki itp. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Informujemy, że warunkiem uczestnictwa w zajęciach plastycznych jest podpisanie przez rodziców / opiekunów zgody oraz oświadczenia o stanie zdrowia dziecka. (dostępne w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży). Wszystkie zajęcia są bezpłatne. W zajęciach mogą brać udział dzieci od 6 roku życia. Młodsze tylko pod opieką rodziców.