Z Ziemi Naszej Do Waszej – Uroczyste Otwarcie Wystawy

29 czerwca 2011 r. w sali multimedialnej MiPBP w Wodzisławiu Śl. dokonano uroczystego otwarcia wystawy osób niepełnosprawnych wykonanej podczas pleneru artystycznego “Z ziemi naszej do waszej”. Na otwarcie licznie przybyli głowni bohaterowie wystawy – niepełnosprawni artyści, a także ich rodziny, przyjaciele i znajomi. Wystawę otworzył dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl., Andrzej Pałka, który podziękował władzom Powiatu reprezentowanym przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – Romana Juzka, za finansowe wsparcie inicjatywy, a także dyrektorowi wodzisławskiej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Ewie Wrożynie – Chałupskiej, za przychylność, gościnność, pomoc i ciepłe przyjęcie. Zapowiedział równocześnie, że to nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie, które zamierza organizować wodzisławski Warsztat.
Plener dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wodzisławskiego zorganizowano w Parku Kościuszki w Katowicach. Wzięło w nim udzieł ok. 110 osób. Tam indywidualnie i w grupach pod okiem instruktorów oraz z pomocą wolontariuszy, artyści utrwalali piękno drewnianego kościółka Św. Michała Archanioła z ok. 1510 r., przeniesionego w 1938 r. z Syryni. Do tworzenia obrazów wykorzystano technikę olejną, pastel, akryl, ołówek, szkło i farby do szkła. Plener organizowano w ramach realizacji zadania publicznego, dofinansowanego ze środków Powiatu Wodzisławskiego.