W "Bibliotece Pod Szczęśliwą Trzynastką", czyli w Filii nr 13 na os. XXX-lecia zakończyła się realizacja projektu dofinansowanego przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego p.t. "Obieżyświat czyli z książką odkrywamy świat". Podczas jedenastu spotkań, bawiąc się doskonale, przemierzyliśmy pięć kontynentów "odwiedzając" najciekawsze miejsca na świecie, poznając kulturę i obyczaje ludzi w innych krajach. Uczestnicy quizów geograficznych i zajęć plastycznych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. 28 lipca, który był ostatnim dniem naszej podróży, odbyło się uroczyste rozdanie Paszportów Obieżyświata. Przez cały sierpień zapraszamy do Galerii Obieżyświata, w której będzie można oglądać między innymi "afrykańską" biżuterię, malowane na szkle wazoniki.