3 stycznia o godz.10.00 w MiPBP w Wodzisławiu odbyło się uroczyste otwarcie przez władze miasta Wodzisławia oraz Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, wystawy “Mój przyjaciel miś”.

Na otwarcie przybyli m.in. Konsul Republiki Czeskiej Bohumil Mazanek, prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Aleksandra Chudzik, dyrektor Przedszkola w Syryni Maria Kalisz oraz nauczyciele przedszkoli z Republiki Czeskiej.

Uroczystość uświetniona została występami : Teatru Wodzisławskiej Ulicy z przedstawieniem “Moja ulubiona pora roku”, zespołu Siódme Niebo pod kierunkiem p.Blanki Chocyk z piosenkami o misiach.

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do końca stycznia podziwiać będzie można 241 prac dzieci w wieku przedszkolnym z placówek polskich (woj.śląskie), w tym 40 prac z placówek czeskich.

I miejsce w kategorii dzieci 3-4 letnich zdobył Michał Węglorz z Przedszkola w Lyskach, a w kategorii dzieci 5-6 letnich Gabriela Wilczyńska z PP nr 18 w Wodzisławiu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej wystawy w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.