Dzień Dziecka Z Biblioteką

30 maja dzieciaki nie mogły narzekać na nudę. Sobotnie imprezy odbywające się na Rynku przyciągnęły sporą rzeszę najmłodszych, lubiących dobrą zabawę. Hitem sobotniego świętowania z dziećmi była samodzielna produkcja papieru z Czerpalnią Papieru Art Papier – dzieciaki same czerpały swoją kartkę papieru, dowiadywały się jak powstaje papier, a także tworzyły swój własny pamiątkowy dyplom na czerpanym papierze pisany gęsim piórem… – Zabierz mnie do domu! – wołały książki wystawione na mini kiermaszu bibliotecznym w czasie wspólnego  świętowania. I – co bardzo nas cieszy – znalazły swoich nowych właścicieli, którzy obiecali sięgać po książkę każdego dnia! Pomarańczowo zrobiło się na wodzisławskim Rynku od bibliotecznych baloników, a oko cieszyły dzieciaki z nową książeczka pod pachą lub… w wózku!