W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się fascynujące spotkanie czytelników ze znakomitym rysownikiem Edwardem Lutczynem.
Edward Lutczyn to artysta, którego życiorys każdy sobie w encyklopedii przeczyta, a przedstaiać Go nikomu nie trzeba. Wystarczy spojrzeć na rysunek, plakat – od razu wiadomo – Lutczyn.
Człowiek, któremu zawdzięczamy uśmiech, refleksję i milsze spojrzenie na życie, zilustrował 130 książek, wydał siedem zbiorów własnych rysunków satyrycznych. Współpracuje z wydawnictwami polskimi i niemieckimi, z czasopismami od “Playboy’a” do “Świerszczyka” bawiąc dzieci i rozweselając rubasznie tych – nieco starszych. W jego dorobku znajdziemy i serię pocztówek, i serię plakatów, projekty scenograficzne dla teatrów, seriali animowanych, projekty okładek i “…wielkie duże mnóstwo” dobrego, inteligentnego humoru. Edward Lutczyn miał ponad 60 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych.

Spotkanie w bibliotece cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Artysta wykonał na oczach publiczności kilkadziesiąt rysunków, które wzbudziły zachwyt wszystkich obecnych. Edward Lutczyn obdarzony niezwykłym poczuciem humoru miał wspaniały kontakt z widownią, czego efektem były liczne pytania i rozmowy po zakończeniu spotkania.