W poniedziałek 6 października, w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży miała miejsce uroczysta inauguracja projektu finansowanego prze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod nazwą “Jedzie pociąg z daleka”. Teatr Wodzisławskiej Ulicy przedstawił interpretację wiersza “Lokomotywa”. Licznie zgromadzona publiczność (uczniowie SP nr 1, 3 i 5) świetnie bawiła się przy tekstach J.Tuwima.
Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie z autorem książek dla dzieci – Grzegorzem Kasdepke. Pisarz, mający wspaniały kontakt z młodymi czytelnikami opowiedział o swoim warsztacie, wiele chwil poświęcił frazeologizmom oraz kwestii dobrego wychowania. Autor spotkał się także z uczniami SP nr 10 w naszej filii nr 13 na Osiedlu XXX-lecia. Odpowiedział na wiele dziecięcych pytań, także dotyczących życia prywatnego.

Kolejne imprezy w ramach projektu odbywają się przez cały październik w naszej bibliotece.