6 stycznia b.r. o godz. 14.00 w Czytelni naszej biblioteki odbyła się promocja książki “Przeszłość i dziś parafii W.N.M.P. w Wodzisławiu Śląskim”. Album został wydany z okazji 750-lecia parafii i jest pierwszym opracowaniem historycznym od momentu powstania parafii do czasów współczesnych. Rys historyczny opracowali Maria Tkocz i Jan Kaczyński a stronę graficzną Leokadia Pluta i Klara Sierna.
Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Kościelnej została założona około roku 1257. Od początku kościół parafialny był poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Obecna świątynia jest najprawdopodobniej trzecią świątynią stojącą w tym miejscu . Parafia wodzisławska należy do najstarszych parafii na Górnym Śląsku.
Uroczystość odbyła się w Czytelni naszej biblioteki. Obecni byli m.in. ks. dziekan Bogusław Płonka – główny organizator promocji, prezydent miasta Wodzisławia Mieczysław Kieca, wiceprezydenci, starosta Jerzy Rosół z małżonką, przewodniczący Rady Powiatu i Rady Miasta. Licznie zebrana publiczność (180 osób) wysłuchała występu zespołu “Siódme Niebo” oraz obejrzała występ dzieci z grupy Małych Misjonarzy działającej przy Parafii W.N.M.P. w Wodzisławiu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości…