"Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę". Oto hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Nawiązuje ono do niezaprzeczalnego faktu, że biblioteki to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej oraz przede wszystkim miłego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy zatem Państwa do nieustającego korzystania z bogatych zbiorów naszej biblioteki.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek nasza placówka organizuje szereg ciekawych imprez i spotkań zarówno w centrali jak i na filiach m. in. spotkania autorskie z Melanią Kapelusz, Ewą Chotomską,  Barbarą Gawryluk, Wojciechem Widłakiem, spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Olą Cieślak, zajęcia plastyczne… Wszystkie imprezy dofinansowane są przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowane w ramach projektu "Książkowy Zawrót Głowy". Zapraszamy!