Abramow Newerly Jarosław – Nawiało Nam Burzę

„Sypie drobny, suchy śnieg. Od roku zabieram się do napisania tej książki. Ma się dziać w zapadłym kącie Polski, której juz nie ma. Na próżno szukam tego pierwszego zdania. Pada drobny, suchy śnieg, a ja idę ze swym psem i własnie mija nas sąsiadka Rosjanka… No proszę, przy St. Michaels College mija mnie drugi sąsiad Rosjanin z dużym psem collie.
I nagle olśnienie:
– Człowieku! Czego ty szukasz? Porażony odkryciem widzę już tylko pierwszą scenę. Będzie to skok przez rzekę Zbrucz, którą tamten zbieg musiał pokonać. Jedno jest pewne. Sypał wtedy drobny, suchy śnieg. Tak własnie zacznę…”

„17 września 1939 r. do Hadyńkowiec nawiało burzę”. Posłuchaj pełnej autentyzmu opowieści o dramatach polsko – ukraińskiej rodziny, którą nawłanica rozrzuciła po całym świecie.

Jarosław Abramow-Newerly – pisarz, satyryk, autor słuchowsik, spektakli, widowisk telewizyjnych, kompozytor i autor tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Annę Marię Jopek, Tadeusza Łomnickiego, Zofię Kucównę. Od wielu lat jego dom jest w dwóch miejscach: W Warszawie i Toronto.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 574