Warning: getimagesize(//wp-content/uploads/2015/07/p%C4%99powina.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 121
Pępowina

Może jest tak, że wyobcowanie rodziców zagnieżdża się w dziecku, że czyni je obcym dla samego siebie i całego świata. Tak jak było kiedyś z moją matką i jak zawsze będzie z moją córką.
Jak duży mamy wpływ na swoje życie? Czy sami siebie stwarzamy, czy może nasz los jest już z góry przesądzony? "Pępowina" to przejmująca powieść wybitnej szwedzkiej pisarki opowiadająca o ciemnej stronie macierzyństwa.
Arvika, małe szwedzkie miasteczko. Trwa jesienny sztorm, deszcz pada bezustannie i zanosi się na powódź. Grupa mieszkańców znajduje schronienie w położonej na obrzeżach miasta restauracji należącej do Minny. Z czasem aż trudno uwierzyć, że to przypadek ułożył listę przerażonych gości… Uwięzieni w restauracji przez szalejący żywioł, z godziny na godzinę coraz bardziej rozpaczliwie wypatrują ratunku. Stres zaczyna wyzwalać skrajne emocje, uwalnia demony przeszłości, na jaw wychodzą coraz mroczniejsze tajemnice…
W swojej poruszającej powieści Axelsson pokazuje, jak głęboko potrafią tkwić rany zadane w dzieciństwie. Nie chcąc powtarzać błędów rodziców, niektóre matki wychowują swoje dzieci dokładnie na odwrót niż same były wychowywane – czym wyrządzają im jeszcze większą krzywdę. Opowiedziana w "Pępowinie" historia stanowi dowód na to, że nadmiar miłości może mieć równie katastrofalne skutki jak jej brak.
Majgull Axelsson (ur. 1947) – szwedzka pisarka i dziennikarka. Jest autorką bestsellerowych powieści, książek publicystycznych, licznych felietonów i reportaży. Pracowała też jako rzecznik przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szwecji. Jej wydana w 1994 roku debiutancka powieść "Droga do piekła" uhonorowana została Nagrodą Moi Martinson i odniosła międzynarodowy sukces. Za opublikowaną trzy lata później "Kwietniową czarownicę" Axelsson otrzymała najważniejszą szwedzką nagrodę literacką Augustpriset.