Dzika Bestia

Powraca Peter Brown – bohater stworzony przez Josha Bazella w thrillerze "Pokonać kostuchę". Tym razem pojawia się w powieści zatytułowanej "Dzika bestia".
Niełatwo znaleźć pracę, gdy jest się ekszabójcą ściganym przez mafię… Dlatego doktor Pietro Brnwa raczej nie ma wyjścia i musi przyjąć ofertę ekscentrycznego milionera – ma towarzyszyć jako ochroniarz seksownej, nieco autodestrukcyjnej pani paleontolog podczas wyprawy, której celem jest wytropienie tajemniczego potwora z jeziora. Nawet jeśli to oznacza konfrontację z armią gangsterów, handlarzy narkotyków, typów spod ciemnej gwiazdy i… Sarah Palin!
Stawiając czoła starym i nowym demonom, doktor Brnwa kontynuuje swą wędrówkę przez życie w iście zawrotnym tempie i z wisielczym poczuciem humoru.
Szaleńczo zabawna… dzieło zwariowanego geniusza.
"New York Times Book Review"
Bazell mistrzowsko łączy galopującą akcję, farsę i satyrę polityczną.
"Publishers Weekly"


Josh Bazell studiował literaturę angielską i medycynę, obecnie jest rezydentem na University of California w San Francisco. Autor bestsellera "Pokonać kostuchę", opublikowanego w 32 językach i uznanego przez "Time" za jedną z dziesięciu najlepszych powieści 2009 roku.
HBO wykupiło prawa do serialowej adaptacji.