Berry[4]

Były agent służb specjalnych na tropie szokującej tajemnicy, którą przekazywali sobie prezydenci Stanów Zjednoczonych. Mit Lincolna to dziewiąty tom bestsellerowego cyklu Steve’a Berry’ego. Tym razem Cotton Malone zaryzykuje życie, wolność i swoją największą miłość, by zapobiec bratobójczej wojnie. Czy jego misja się powiedzie?
Wrzesień 1861 roku, trwa wojna secesyjna. Nie wszystko jest tym, czym się wydaje – Abraham Lincoln otrzymuje tę enigmatyczną wiadomość i poznaje sekret, który skrywali jego wielcy poprzednicy. W obliczu krwawych walk prezydent musi podjąć decyzję, jak najlepiej wykorzystać nowo nabytą wiedzę: ocalić tysiące amerykańskich obywateli czy doprowadzić do nieodwracalnego rozłamu w młodym narodzie.
Czasy współczesne. W stanie Utah odnalezione zostają szczątki legendarnych XIX-wiecznych mormońskich pionierów, którzy zaginęli podczas wędrówki przez pustynię. W Waszyngtonie oficjalne śledztwo prowadzone przez międzynarodowego przedsiębiorcę, pełniącego wysokie stanowisko w kościele mormońskim, doprowadza do politycznego sporu pomiędzy Białym Domem a wpływowym amerykańskim senatorem. W Danii agent Departamentu Sprawiedliwości wpada w ręce niebezpiecznego fanatyka… W związku z tymi wydarzeniami Cotton Malone opuszcza swój zaciszny antykwariat i niedługo później uchyla się przed pociskami podczas zabójczego pościgu motorówką. Musi ocalić informatora będącego w posiadaniu niezwykle cennych informacji. Od ulic Kopenhagi, poprzez podziemia Salzburga, aż po poszarpane góry Utah – Malone coraz bardziej zanurza się w morderczej intrydze, wojnie wznieconej ponad dwa stulecia wcześniej przez ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. A ujawnienie prawdy może zburzyć mit Lincolna i zmienić losy USA…