• 6 czerwca 2018
Bądź Bezpieczny 20

Dzisiaj, w ramach akcji Cala Polska czyta Dzieciom, postawiliśmy na bezpieczeństwo. Pani aspirant  Małgorzata Koniarska z Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu Śl. wraz ze Sznupkiem, maskotką policji, przeczytała dzieciom książkę  „Kicia Kocia zostaje policjantką”. Po ciekawej i zabawnej lekturze przyszła pora na rozmowę o bezpieczeństwie w domu, nad wodą, na ulicy.  Pod koniec spotkania z Panią aspirant dzieci przypomniały sobie ważne numery alarmowe.

Kolejną atrakcją dzisiejszego spotkania była teatralna opowieść  „Książę szuka żony” w wykonaniu uczniów SP nr 2 pod kierunkiem pani Joanny Mańki. W zabawny i współczesny sposób zaprezentowana została opowieść inspirowana kilkoma bajkami H. Ch. Andersena. Na scenie pojawili się: Dzielny Ołowiany Żołnierzyk, Calineczka, Świniopas, Dziewczynka z Zapałkami , Królowa Śniegu i wiele innych postaci ze znanych nam bajek.

Serdecznie dziękujemy Pani aspirant Małgorzacie Koniarskiej z KPP w Wodzisławiu Śl., pani Joannie Mańka z SP nr 2 oraz jej uczniom za włączenie się do naszej akcji promującej książkę i czytelnictwo.