• 1 lipca 2016
Czerwony Kapturek 6

1 lipca o godz. 11.00 rozpoczęliśmy cykl spotkań dla dzieci w ramach akcji “Lato w bibliotece”. W piątkowe przedpołudnie odwiedzili nas aktorzy Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie na podstawie bajki Charles’a Perrault’a pt. Czerwony Kapturek. Łatwowierny Kapturek zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że sprytnego wilka da się przechytrzyć. Dzieci obejrzały żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Przedstawienie było interaktywne, angażowało młodych widzów do współtworzenia akcji. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa z aktorami.