Od Fundacji ABC XXI wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną w roku szkolnym 2005/2006 kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom
W ramach kampanii społecznej prowadzonej pod patronatem Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”w roku szkolnym 2005/2006 , w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu ŚL. wzięło udział 5300 dzieci. Celem fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego, psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci i młodziezy .
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży MiPBP w Wodzisławiu Śl. prowadziła przez cały czas trwania kampanii imprezy kulturalne dla najmłodszych czytelników min.
„Magia czytania” akcja głosnego czytania dla przedszkolaków
spektakle teatralne : „Słowik”, „Brzydkie kaczątko”, Kopciuszek , „Czerwony Kapturek”
bajeczny korowód postaci bajkowych, prowadzony ulicami miasta przez Teatr Wodzisławskiej Ulicy
konkurs pieknego czytania „W Stumilowym Lesie”
spektakle bibliotecznego teatrzyku kukiełkowego „Entliczek-Pentliczek”
cykl spotkań integracyjnych dla dzieci „Godzina Radości”
uroczyste pasowanie przedszkolaków na czytelniów Biblioteki ( przez cały rok dzieci brały udział w spotkaniach bibliotecznych)
„Ferie w bibliotece”- cykl imprez, konkursów i zajęc plastycznych dla dzieci pozostajacych w czasie ferii w mieście
MiPBP bierze udział każdego roku w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.
Wybrane teksty najmłodszym czytali: przedstawiciele władz miasta i starostwa, , księża , dziennikarze, plastycy , bibliotekarze. Akcja ta również prowadzona jest w oddziale dziecięcym Szpitala Miejskiego, w którym bibliotekarze organizują konkursy i zabawy dla najmłodszych pacjentów.

Celami do których dążą uczestnicy kampanii jest ułatwienie dzieciom komunikacji ze światem, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie, pobudzanie ekspresji słuchowej, inspirowanie do działań twórczych, rozwijanie umiejętności czytania . Celem głównym jest również nawiązanie współpracy z nauczycielami, opiekunami dzieci i młodzieży, skierowanie uwagi na potrzeby czytelnicze najmłodszej grupy czytelników. Wszystko ma również na celu promocję czytelnictwa i promocję bibliotek w lokalnych środowiskach.

Biblioteki samorządowe województwa śląskiego zostały laureatami nagród za najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”:

Książnica Beskidzka w Bielsku Białej – Super Statuetka (2004/2005), Super Koordynator (2005/2006)
Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu – Dyplom (2005/2006)
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej – Medal (2004/2005), Statuetka (2005/2006)
Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu Zdroju – Medal (2004/2005), Super Statuetka (2005/2006)
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach – Statuetka (2004/2005), Medal (2005/2006)
Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach – Statuetka (2004/2005), Medal (2005/2006)
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim – Dyplom (2005/2006)
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach – Medal (2004/2005), Dyplom (2005/2006)