• 21 maja 2018
ESCOBAR JUAN PABLO - MÓJ OJCIEC PABLO ESCOBAR

Prawdziwe życie narkotykowego barona widziane oczami syna. Aż do teraz sądziliśmy, że na temat Pablo Escobara, narkotykowego króla wszech czasów, powiedziano już wszystko. Jednak dotychczas wszelkie opowieści pochodziły z zewnątrz, nigdy z prywatnej przestrzeni jego domu. Ponad dwadzieścia lat po zakończeniu polowania na króla kokainy Juan Pablo Escobar przenosi się w przeszłość, by ukazać pełny portret swojego ojca – człowieka zdolnego do niewyobrażalnego okrucieństwa, ale i do nieskończonej miłości względem swoich bliskich. Nie jest to opowieść o dziecku chcącym odkupić grzechy ojca, lecz szokujące spojrzenie na konsekwencje przemocy. Książka jest wyrazem potrzeby pokoju i przebaczenia. Czyta Marcin Popczyński.

Juan Pablo Escobar – syn szefa Kartelu z Medellín, Pablo Escobara. Jest architektem, projektantem przemysłowym, wykładowcą, pacyfistą, orędownikiem reform prawa narkotykowego i pisarzem. Był jedną z głównych postaci wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Grzechy mojego ojca”. Mieszka w Argentynie.